II. Rallye Pelhřimov


Dne 15.dubna 2005 se naše posádka poprvé představila v Mistrovství České republiky historických automobilů.I přes naše zkušenosti z pohárových závodů jsme měli obavy,zda budeme schopni držet krok s posádkami této nejvyšší soutěže.

Závod pořádaný pacovskými pořadateli jsme již absolvovali v prosinci 2003, proto jsme očekávali špičkově připravenou soutěž.Pořadatelé nás nezklamali.Velmi se nám zamlouvala technická trať,kterou vybrali.Také organizace seznamovacích jízd a servisního parkoviště byla na vysoké úrovni.

Večer před startem soutěže byly všechny posádky představeny při slavnostním průjezdu rampou na pelhřimovském náměstí.

Start do soutěže se uskutečnil v sobotu dopoledne.Protože naše posádka disponovala novými pneumatikami a také v zimní přestávce byly provedeny úpravy na voze,rozhodli jsme se začít pomaleji a otestovat naši tisícovku v ostrém nasazení.Na první rychlostní zkoušce jsme ale dosáhli druhého nejrychlejšího času ve třídě do 1000 cm3.Druhý rychlostní test jsme již jeli razantněji a rychlostní zkoušku v rámci naší třídy vyhráli.Tím jsme se posunuli na první místo.

Třetí rychlostní zkouška byla bohužel pro havárii soudobého vozu pro historiky zrušena , a tak jsme se vrátili do servisní zóny.

Zde se již proslýchali zprávy o havárii na RZ 4,která měla mít smrtelné následky.Bohužel oficiální zprávy byly zdrcující.Na čtvrté rychlostní zkoušce zemřel pilot Peugeotu 206 WRC Tomáš Vojtěch.Čest jeho památce.

Vzhledem k této mimořádné události byla soutěž ukončena a vyhlášeny výsledky po čtvrté rychlostní zkoušce.

Výsledky H1 :

1. Hostaš- Hořejší
2. Liška - Bešťák
3. Jícha - Jícha
4. Cop - Cop

Zpět
© 2008 VENA RACING TEAM          created by www.mctech.cz