Autonova rally Tišnov


12. května 2005 jsme dorazili do moravského městečka Tišnov ležícího asi patnáct kilometrů od Brna.Zde se konal další rallysprint, jehož součástí je i MČR historických automobilů.

Do Tišnova jsme se velmi těšil, protože v naší třídě startovalo sedm identických vozů a konkurence slibovala velmi pěkné a vyrovnané závodění.

Posádky soudobých vozů soudili o trati, že je technická.Nám se zdála spíše rychlejší se zákeřnými rychlými zatáčkami a horizonty.Tomu jsme přizpůsobili seznamovací jízdy a vytvořili si pečlivý rozpis rychlostních zkoušek.

Soutěž pro nás začala první rychlostní zkouškou.Na této asi nejhezčí rychlostní zkoušce soutěže jsme zajeli druhý nejrychlejší čas.Za prvním Milanem Liškou jsme zaostali o 1,5 vteřiny.Stejně tomu bylo i na testu druhém.Třetí rychlostní zkouška byla zrušena, a tak jsme chtěli po servisní zastávce stáhnout časovou ztrátu necelých tří vteřin na posádku Liška-Bešťák a zaútočit na vítězství ve třídě.

V servisní zóně nám mechanici seřídili brzdy a naše posádka vyjela ke čtvrté rychlostní zkoušce.

Začátek zkoušky se vyvíjel velmi dobře,hlavně se osvědčilo nové nastavení brzd a změna tlaku v pneumatikách.Bohužel zhruba v polovině testu se zastavil motor a spolujezdec Radek vyběhl ven zjistit důvod poruchy.Na vině byla vypadlá trubička přívodu paliva do karburátoru,ze které stříkal benzín přímo na rozžhavené výfukové potrubí.Bylo štěstí, že nevzplanul, a my tak nemuseli testovat naše nové nehořlavé kombinézy.

Poruchu jsme provizorně opravili na trati a v cíli zkoušky zaznamenali ztrátu jedné a půl minuty.Kvůli této závadě jsme spadli z druhého na páté místo ve třídě.

Závod jsme ale nevzdali a dalším druhým časem na páté rychlostní zkoušce naše posádka postoupila na místo čtvrté.K nejnižšímu stupínku na „bedně“ nám chyběla sice minuta, ale my se ji pokusili smazat na posledním šestém rychlostním testu,který měřil osmnáct kilometrů.Bohužel to nevyšlo ,a proto jsme v konečném pořadí ve třídě do 1000 cm3 skončili čtvrtí.

Dalším podnikem naší posádky měla být červnová Rally Bohemia.Pro velké finanční náklady a hlavně nároky na techniku jsme tento závod vyřadili z našeho kalendáře.Dalším závodem ,na kterém chceme startovat, bude červencová Rallye Úslava Blovice.

Výsledky:

1. Liška- Bešťák
2. Cop - Cop
3. Jícha – Jícha
4. Hostaš –Hořejší
5. Bezzemek - Holeček
6. Mašát – Beneš
7. Výmola - Kvapil

Zpět
© 2008 VENA RACING TEAM          created by www.mctech.cz