Rally Úslava Blovice


16.července 2005 jsme se postavili po dvouměsíční pauze na start Rally Úslava, která se konala v okolí města Blovic. Vzhledem k tomu,že do místa konání je to od nás třicet kilometrů , očekávali jsme u trati návštěvu našich přátel a partnerů,a proto se naše posádka chtěla podat co nejlepší výkon.Na start se v naším třídě postavili pouze tři posádky.I přes malou účast to však slibovalo velké souboje. Závod pro nás začal velmi dobře a po první rychlostní zkoušce vedeme třídu o čtyři vteřiny.

Na druhém testu k náskoku přidáváme další dvě vteřiny.Auto i posádka funguje,těšíme se na trojku,která leží nejblíže k našemu bydlišti. Odstartovali jsme do třetí rychlostní zkoušky.Zhruba po dvou kilometrech po průjezdu přírodním retardérem se začínají při řazení ozývat nepříjemné zvuky a řidič zaznamenává ztrátu druhého rychlostního stupně,což znamená pro „tisícovku „katastrofu.Přesto závod nevzdáváme a zkoušíme dojet rychlostní test pouze s pomocí tří rychlostí.V cíli to znamená ztrátu třiceti vteřin a my se propadáme na druhé místo ve třídě.Převodovku se nám daří v servisu částečně opravit,jdou řadit všechny „kvalty“, i když se znatelným křupnutím.

Na čtvrté rychlostní zkoušce jedeme opatrněji,zkoušíme zda převody vydrží.Jde to.Proto pátou zkoušku jedeme již naplno a vyhráváme ji.Na šesté jsme druzí o sedm desetin vteřiny.
Sedmou a osmou RZ opět vyhráváme,ale v cíli zjišťujeme, že ztrátu zaviněnou zadřeným kolečkem v převodovce se nám eliminovat nepovedlo a naše posádka se umisťuje se ztrátou dvaceti vteřin na vítěze druhá.Přesto nás ale těší pět vyhraných testů z osmi a kladné hodnocení naší jízdy v médiích.

V absolutním hodnocení historických automobilů obsazujeme velmi pěknou pátou příčku.Druhé místo v Blovicích nás posouvá na druhou příčku ve třídě H1 v celkovém hodnocení Mistrovství České republiky v rally historických automobilů se ztrátou pěti bodů na prvního.

Výsledky H1 :

1. Liška-Bešťák
2.Hostaš-Hořejší
3.Mašát-Beneš

Zpět
© 2008 VENA RACING TEAM          created by www.mctech.cz