Rally Agropa Pačejov


Na sobotu 30.července 2005 bylo opět po roce naplánováno do okolí města Horažďovic kvílení pneumatik a vůně spáleného benzínu.Právě zde se odehrála další bitva Mistrovství České republiky v jednodenních rallye.A protože v rámci tohoto seriálu se koná i MČR historických automobilů ,nemohla zde naše posádka chybět.

Vzhledem k tomu,že tratě vedou nedaleko našich příbytků,očekávali jsme u tratě naše fanoušky.Proto jsme chtěli opět předvést velmi dobrý výkon a dosáhnout na mety nejvyšší. Také jsme chtěli prolomit smůlu v podobě technických problémů,které nás provázejí od začátku šampionátu.Škoda 1000 MB,se kterou závodíme prošla před závodem repasí porouchané převodovky a kompletní kontrolou.Na startu se v naší třídě bohužel sešli opět pouze tři posádky.Zato ale ty nejkvalitnější.

Start samotné soutěže se nepovedl několika předním soudobým posádkám, které havarovali na první rychlostní zkoušce.Proto byl tento test pro zbytek startovního pole zrušen. Na „dvojce“ zajíždíme druhý nejrychlejší čas za Milanem Liškou,se kterým letos svádíme velmi vyrovnané boje o prvenství ve třídě.Časem na třetí rychlostní zkoušce smazáváme náskok Lišky a dostáváme se do vedení.Čtvrtou RZ opět vyhráváme a vedeme třídu H1 s náskokem čtyř vteřin.Bohužel zde zaznamenáváme slábnoucí účinek brzd na přední nápravě.Na páté RZ hoří soudobý vůz,na trati jsou hasiči, a my trať absolvujeme „bez helem“.

V servisním parkovišti se snažíme všemi způsoby domluvit brzdám,ale na vině je pravděpodobně stávkující pumpa,která pouští kapalinu do předního okruhu ne podle pokynů řidiče,ale podle svého uvážení.Účinek brzd se částečně podařilo zlepšit a my na šestém rychlostním testu zkoušíme udržet vedení.To se nám daří.Na sedmé rychlostní zkoušce se opět projevují brzdy, které místy téměř nefungují.Proto místy musíme zvolnit.Také se na trati tohoto testu dostavuje defekt pravé zadní pneumatiky a my dojíždíme cíle po ráfku.Kolo vyměňujeme za cílem a pokračujeme se ztrátou dvaceti vteřin na prvního. Osmá rychlostní zkouška je pro naši posádku trápením.Brzdy ukončili svoji funkci natrvalo a my dokončujeme test velmi patrně.Po této zkoušce se rozhodujeme z hlediska bezpečnosti nás,ale i diváků okolo trati odstoupit ze závodu.Velmi nás to mrzí a jsme zklamáni.

Doufáme,že už nás konečně opustí smůla v podobě technických závad v Klatovech,kde bychom chtěli startovat koncem září na tradiční Historic Vltava rallye,která je součástí evropského poháru.

Zpět
© 2008 VENA RACING TEAM          created by www.mctech.cz