Pošumavský pohár historic rallye 2007


Po více jak roční pauze jsme se opět postavili na trať rychlostních zkoušek.Pro návrat do automobilových soutěží byl vybrán domácí podnik Rallye Švihov a Rallye Starý Smolivec, které byli započítávány do Pošumavského poháru historic rallye a také do Volného poháru.

Návrat na trať byl ztížen i tím, že jezdec Václav Hostaš se aktivně podílel na zabezpečení Rallye Švihov.Nepříjemným faktorem bylo i to že náš první start po dlouhé pauze byl na domácí trati plné kamarádů a známých, kteří očekávali plné nasazení posádky.Soutěž pro nás začala již v pátek a to natahováním zabezpečovací pásky, tlučením kolíků a rozvážením pneumatik do krajnic vozovky.Tedy naprosto jinou prací než je závodní jízda. Jezdec je však členem pořádajícího klubu a tak rád pomohl k hladkému průběhu soutěže.V sobotu ráno ještě rozvézt pořadatele a můžeme startovat.Do prvního rychlostního testu nastupujeme vlažně a postupně se dostáváme do tempa.Výsledek je však anulován z důvodu zpomalení naší posádky u havárie před námi jedoucího vozu.Ta se obešla bez zranění a tak jsme rychlostní test zdárně dokončili.Další dva průjezdy jsou bez problémů a my začínáme zrychlovat.Jsme velmi potěšeni jakým způsobem fungují brzdy a naše nové pneumatiky Matador.Při posledním průjezdu zaznamenáváme první závadu na voze a její diagnostika je velmi jednoduchá - upadl výfuk. V servisní přestávce výfuk svařujeme v dílně našeho sponzora a pokračujeme v závodě tentokrát v obráceném směru nežli dopoledne.Bohužel hned v prvním sjezdu ke Švihovu dojíždíme před námi startující Škodu 100 a tlačíme ji před sebou polovinu rychlostní zkoušky.Toto zdržení má za následek velkou časovou ztrátu. Po zkoušce si s posádkou stovky vyměňujeme pořadí a tak jsou další dva průjezdy bez komplikací.Celkově jsme skončili druzí ve třídě do 1000 kubických centimetrů a pouhá jedna vteřina nás dělila od příčky nejvyšší. Absolutně naše posádka obsadila 36. místo z více jak osmdesáti startujících posádek.


1.Liška - Slavíček Škoda 1000 MB
2.Hostaš - Hořejší Škoda 1000 MB
3.Svoboda - Jakl Škoda 1000 MB

 

Na velikonoční neděli jsme startovali v druhé části PPHR v okolí Starého Smolivce poblíž Nepomuku.Trať byla svým charakterem odlišná od té švihovské.Hlavně byla velmi rychlá. Místy jsme dosahovali rychlosti přes 160 km v hod . Závod proběhl bez komplikací, naše posádka svedla boj o druhé místo ve třídě s naším tradičním soupeřem Milanem Liškou.Ten byl však tento víkend nedostižný a my jsme skončili třetí s rozdílem pěti vteřin.Bohužel ani jedna tisícovka nestačila na vůz Wartburg řízený Vencou Kopáčkem.Celkově jsme však skončili 35 ze sedmdesáti posádek.Potěšitelné bylo však naše vítězství ve třídě H1 v rámci Volného poháru. S celkovou úrovní závodu jsme byli velmi spokojeni.Musíme poděkovat našemu mechanikovi za velmi rychlou opravu výfuku a panu Krejcarovi za umožnění opravy v jeho dílně.Také naše škodovka fungovala k plné spokojenosti posádky.

 

1.Kopáček - Mašek  Wartburg 353
2.Liška - Slavíček   Škoda 1000 MB
3.Hostaš - Hořejší   Škoda 1000 MB

Zpět
© 2008 VENA RACING TEAM          created by www.mctech.cz