Agropa Pačejov


V sobotu 6. září jsme odstartovali do třicátého ročníku Rallye Agropa Pačejov. V naší třídě startovali pouze tři posádky s vozy Škoda 1000 MB.

Tratě měly rychlejší charakter, který však nabízel i technické pasáže. Organizace opět byla na vysoké úrovni. Proto nás mrzí prosakující zprávy , že třicátým ročníkem se historie pačejovské soutěže uzavře. Celou soutěž provázelo velmi horké počasí, které mělo ve finále vliv na velké množství odstoupených posádek.

Na první rychlostní zkoušce zjišťujeme závadu na tlumičich, přesto zajíždíme druhý čas s rozdílem necelé vteřiny. Na druhém testu zvolňujeme, jelikož stromy v bývalém vojenském prostoru jsou proklatě blízko, o čemž se na vlatní plechy přesvědčil Tomáš. Trojka je již klasický test , který se jezdil i při Vltava rallye. Zde opět zajíždíme druhý čas.

V servisní zóně v Sušici upravujeme nastavení podvozku nefunkčnímu tlumiči a upravujeme chlazení, které v třicetistupňovém horku je na hranici účinnosti.

Na čtvrté RZ začínáme dosti zostra s cílem stáhnout časovou ztrátu na vedení ve třídě. Bohužel tři kilometry před cílem jde motor na tři válce a my jsme nuceni odstoupit.
Později diagnostikujeme jednu ohnutou zdvihací tyčku na ventilu a druhou vypadlou. Je to následek zadření ventilu ve vodítku.

Odstoupení nás velmi mrzelo, smůly začíná být v letošní sezóně až moc. Pokud stihne ladič opravit hlavu válců, chtěli bychom startovat 19. - 20. 9 na Rallye Příbram.

 

 
Zpět
© 2008 VENA RACING TEAM          created by www.mctech.cz