Rallye Příbram


V pátek 19. září jsme se postavili opět na start rally. Tentokrát v Příbrami. Porucha ventilů, která nás donutila odstoupit v Pačejově se ukázala jako opravitelná a tak sice s nevyzkoušeným motorem, ale s chutí závodit jsme odstartovali do závodu.V okolí města proslulého těžbou uranu se nachází velmi zajímavé RZ, na kterých se nechají najít rychlé úseky, obtížné průjezdy městy a vesnicemi po různých kvalitách asfaltu, cesty zapomenuté provozem až po perlu mezi rychlostními zkouškami, test Vystrkov, který startuje u hotelu Orlík na břehu stejnojmené přehrady a kopíruje její břeh v délce deseti kilometrů až k hrázi nádrže. Jedná se o obslužnou cestu širokou na jedno auto s "milionem" obtížných zatáček převážně na vytahaném bahně. Zajímavostí byl průjezd obcí Zaječov v Brdských lesích, kde pořadatelé dokázali promotat asi pět kilometrů rychlostní zkoušky v této obci.
My jsme začali v pátečních nočních zkouškách volněji a s obavami o chod agregátu. Oči jezdce šilhajících po budících teploty a tlakoměru oleje se projevili na časech a tak jsme v noci spíše testovali vůz, než naplno závodili. Motor ale fungoval bez problému a tak jsme čekali na sobotní testy, které jsme si chtěli užít. V sobotu jsme sice  museli na rychlostní zkoušce měnit klínový řemen, ale celkově vůz fungoval spolehlivě a my si užívali jízdu. Díky časové ztrátě z opravy jsme přišli o možnost bojovat ve třídě a obsadili druhou příčku.

V současné době řešíme jakým způsobem fungovat v tomto sportu dále. Ve třídě litrů se nám zůstávat nechce, jelikož malý počet strtujících nedává možnost plných soubojů a proto zvažujeme o přestup výše. 
Zpět
© 2008 VENA RACING TEAM          created by www.mctech.cz