Nostalgia Rally


Vůz byl pečlivě připraven, tak jak je tomu na každou soutěž, ale jeho vrtochy z poslední doby v nás nechávali obavu z jeho spolehlivosti. Na startu se sešlo neuvěřitelných 130 posádek, z nichž více než polovina byla historická auta. V naší třídě se sešla konkurence devíti vozů různých značek. Na sedadlo spolujezdce se posadil Radek Hořejší, který má neocenitelné zásluhy na stavbě nového motoru a hlavně zprovoznění vozu po Příbrami.Jedna z rychlostních zkoušek vedla i za "humny" Švihova, města kde je náš tým doma.
První rychlostní testy nám sedí, zajíždíme časy okolo třicátého místa absolutně a třetí ve třídě. Po druhé etapě nás na přejezdu pozlobila přilepená spojka, které ale Radek domluvil. Díky tomu jsme pokračovali v soutěži a mohli tak naplnit starou soutěžáckou pranostiku, která praví: jedeš-li okolo vlastního plotu, tak ho trefíš. My plot netrefili, ale ve Švihově sklouzli do strouhy. Děkujeme všem kamarádům, kteří nás vynesli s minimální časovou ztrátou zpět na trať. Zbytek sobotní etapy se nesl bez problémů s vozem, posádka se také držela a spát jsme šli na třetím místě ve třídě do šestnácti set kubíků.
Tuto pozici jsme drželi i v nedělní části závodu,která byla poznamenána několika vážnými haváriemi. Nám se povedly pouze vykroutit velmi efektní hodiny v diváckém místě u Smolivce. Na pořadí to ale nic nezměnilo.
V konečném součtu časů jsme obsadili velmi pěkné třetí místo ve třídě (9 účastníků) a celkově jsme skončili 31 (131posádek).
V rámci historiků jsme obsadili deváté místo z více jak 60 posádek.
Soutěž byla velmi povedená a hodnotíme  její kvalitu výše než Rally Příbram, která je součástí velkého mistrovství.

www.rkha.cz

Další závody (Drei Stadte Rally - Německo) jsme museli převážně z finančních důvodů zrušit. Vůz projde přes zimu velkou repasí a pokud by se povedlo sehnat dost finančních prostředků, chtěli bychom ho do nové sezóny osadit výkonějším motorem a novým podvozkem.
Zpět
© 2008 VENA RACING TEAM          created by www.mctech.cz